Organizacja przedszkola

Godziny otwarcia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku, przez cały rok kalendarzowy w godzinach 6:30 do 17:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Coroczny termin przerw w pracy placówki ustala dyrektor przedszkola.

Liczebność dzieci w grupie

W trosce o zapewnienie odpowiedniej jakości opieki oraz indywidualnego podejścia wychowawców do każdego z naszych podopiecznych, zapewniamy optymalną liczebność grup wiekowych.
Każda z grup prowadzona jest przez nauczyciela wychowawcę oraz nauczyciela lingwistę. Ponadto nauczycielkom pomagają : specjaliści - psycholog i logopeda , dyrektor przedszkola oraz Panie na etacie pomocy z obowiązkami woźnej . W naszym przedszkolu mają również praktyki studenci Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej.


Posiłki

Posiłki dla naszych dzieci przygotowywane są we własnej, nowocześnie i profesjonalnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy odpowiednio zbilansowane posiłki zawierające najwyższej wartości odżywcze i energetyczne. Dbamy o różnorodność dań, ich świeżość i właściwe przygotowanie. Biorąc pod uwagę fakt, iż dzieci w wieku przedszkolnym są w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju dbamy o prawidłowe żywienie naszych podopiecznych. Uwzględniamy również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.
Nasza kuchnia wyposażone są w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną dietę.

Zapewniamy pięć posiłków dziennie:

Rodzice codziennie mają wgląd do aktualnego jadłospisu.

Wypoczynek

Po obiedzie, we wszystkich grupach, prowadzone są zajęcia wyciszające, a w grupie 3-latków dzieci korzystają z leżakowania z możliwością snu. To czas relaksu przy łagodnej muzyce, słuchanie bajek i opowiadań do poduszki. To czas bajko- i muzykoterapii. Jeśli dziecko nie ma ochoty na spanie, to nie śpi, przegląda wtedy książki, słucha opowiadań bądź spokojnej muzyki i odpoczywa.