Czerwiec na Wyspie Malucha

01.06.21– Dzień Dziecka z agencją Artystyczną p. K. Gajewskiego (w ogrodzie):

10.00– gr. I i II; 10.25 – gr. III i IV; 10.55 – gr. V i VI + upominki na salach

Nie będzie tego dnia rytmiki (tylko pianino).

02.06.21, godz. 10.00Prawa Dziecka – spotkanie z prawnikiem – mamą Rozalki z gr. IV

03.06.21BOŻE CIAŁO – dzień wolny od zajęć – przedszkole tego dnia jest zamknięte.

04.06.21Dyżur w przedszkolu (grupy łączone) – zapisy na listy u wychowawców grup. W tym dniu placówka pełni funkcję jedynie opiekuńczą (nauczyciele nie prowadzą zajęć dydaktycznych; nie ma również zajęć dodatkowych).

09.06.21, godz.13.00 i 14.00 ( w 2 turach: gr. III z IV i V z VI) – Wizyta teatru Obieżyświat – bajka dla dzieci pt. „O księciu Stachu, co w ciągłym żył strachu”.

10.06.21 – godz. 16.00Uroczyste zakończenie roku najstarszej grupy “Żyrafy”( na placu zabaw). Prosimy tego dnia nie korzystać z placu zabaw od godz. 15.00!

11.06.21 – od godziny 18.00 do 9.00 rano następnego dnia – ZIELONA NOC starszaków.

Chętne dzieci z grupy VI „Żyrafy” zostają w przedszkolu na noc. Przebieg spotkania:

• rodzice zabierają dzieci do domku do 17.00 aby przygotować się do zabawy ( dzieci zabierają ze sobą poduszki, śpiworki lub koce, pidżamki, latarki i dobry humor; nie jemy kolacji w domu – kolacja będzie dla dzieci w przedszkolu!)
  • spotykamy się o 18.00 w przedszkolu (sala gr. V); rozkładamy koce i śpiwory
  • przyrzeczenie i zabawy na sali gimnastycznej
  • kolacja w postaci „szwedzkiego stołu” – dzieci same przygotowują sobie kolorowe, wiosenne kanapeczki
  • podchody – poszukiwania zaginionego „skarbu” (na terenie przedszkola i ogrodu)
  • “pidżama party” z tańcami, konkursami i mnóstwem świetnej zabawy
  • deser – galaretka z truskawkami, “szyszki ryżowe”, napój
  • przygotowanie do snu, czytanie bajki na dobranoc
  • odbiór dzieci – następnego dnia rano DO GODZINY 9.00!

15.06.21godz.16.00 Zebranie z Rodzicami dzieci nowo przyjętych dotyczące “Adaptacji dziecka do warunków przedszkolnych” (przychodzi tylko 1 rodzic dziecka nowo zapisanego do przedszkola lub żłobka „Wyspa Malucha”. Rodzice naszych absolwentów lub rodzeństwa uczęszczającego do placówki,  nie muszą przychodzić na zebranie. Na zebranie zapraszamy bez dzieci).

17 i 18.06.21 – wizyta Pań z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przecławiu w najstarszych grupach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

23.06.21„Kozucha kłamczucha” – bajka dla dzieci w wykonaniu nauczycieli i pracowników Wyspy Malucha ( w 3 turach).

25.06.21 – Festyn dla dzieci na zakończenie roku  – bez udziału rodziców:

Zabawy na specjalnie przygotowanych stanowiskach: malowanie buzi, zamki do skakania, balonowe zwierzaki, bańki mydlane XXL, zabawy sportowe z przedszkoliadą pl. + grill dla dzieci oraz lody